«Наказ 850 буде скасований»
«Наказ 850 буде скасований»
Про це повідомила тво директора Директорату шкільної освіти МОН Тетяна Балашова під час засідання Координаційного штабу з питань деокупованих територій, в якому я брав участь.
Серед питань порядку денного розглянули —
скасування Наказу Міністерство освіти і науки України від 13 червня 2024 р. № 850 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» та напрацювання нового проекту Наказу.
Однак виявилося, що замість горезвісного наказу № 850 МОНом напрацьовано вже два нові накази, зі змістом яких нікого з членів робочої групи не ознайомлено, але їх вже направлено на погодження.
Це свідчить про те, що робочу групу МОН створив лише для видимості, а насправді бажання шукати законні компромісні рішення – відсутнє.
МОНом повністю спотворюється позиція Президента щодо необхідності забезпечення офлайн освіти, та один за одним ініціюються підзаконні нормативні акти, які суперечать чинному законодавству та навпаки призведуть до втрати доступу до освіти великої кількості дітей, дискримінації дітей ВПО та на ТОТ, та порушення прав батьків на вибір закладу та форми отримання їх дітьми освіти.
Крім того, під час наради з’ясувалося, що дослідження PISA-2022, на яке в публічній комунікації посилається МОН як на підтвердження зниження якості освіти через начебто дистанційне навчання, взагалі не вивчало це питання. Більш того, збір даних для цього дослідження відбувався в жовтні 2022 року та охопив лише учнів офлайн закладів освіти 18 регіонів України.
І за словами представника МОНу, в їх розпорядженні наразі взагалі відсутні релевантні дослідження, які б свідчили, що офлайн освіта є більш ефективною за онлайн.
https://pisa.testportal.gov.ua/.../PISA-2022_Naczionalnyj...
Навпаки, рейтинг областей за результатами НМТ, в якому випускники шкіл Луганської та Донецької областей, які навчалися виключно онлайн, займають 2 та 4 позиції, а Закарпаття, де школи працювали офлайн займає останню, — спростовує це.
https://osvita.ua/school/rating/89944/
Це красномовно доводить неправдивість тверджень МОНу про те, що дистанційна освіта є начебто неякісною.
Безумовно дітям повинен бути забезпечений доступ до очної освіти, але забезпечити доступ та примушувати – це різні речі.
Повністю підтримую Президента України щодо необхідності забезпечення очної освіти.
Бо держава дійсно має забезпечити створення належних умов. Але це не означає, що чиновник МОН чи Мінсоцу за батьків дитини буде вирішувати, в якому закладі та в якій формі навчатися дитині.
Ні Конституція, ні Закони України такого права їм не дають.
Павло Сушко Народний депутат України