Пам’ятка про поводження на льоду
– Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
– Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць. Лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли в лід, де б’ють ключі, стрімка течія або струмок впадає в річку. Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу. Особливо обережно спускайтеся з берега: там, де лід нещільно з’єднується із сушею, можливі тріщини.
– Візьміть із собою палицю для того, щоб перевірити міцність льоду.
– Катайтеся на ковзанах лише в обладнаних місцях. Ніколи не катайтеся поодинці.
– Якщо ж на Ваших очах під лід провалилася людина, то наближатися до неї потрібно тільки повзучи, широко розкинувши ноги й руки . За 2-3 м від того, хто провалився, киньте йому ремінь, шарф або завбачливо прихоплену гілку дерева. Відступати до берега потрібно теж повзучи.
– Якщо лід почав тріщати та стали з’являтися характерні тріщини – негайно повертайтеся! Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. У разі провалення під лід відразу кличте на допомогу .
– Якщо Ви опинилися в крижаній воді, намагайтеся без різких рухів, не відламуючи країв, вибратись на кригу спочатку грудьми, потім по черзі витягуючи ноги.