На території України триває пожежонебезпечний період, коли достатньо лише необачно кинутого недопалка у суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів.
На території України триває пожежонебезпечний період, коли достатньо лише необачно кинутого недопалка у суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів.
В цей час рятувальники стикаються з проблемою недотримання людьми правил пожежної безпеки. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки.
Спалення сухої трави, листя на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель.
Рятувальники нагадують, що заборонено розпалювання багаття для спалювання сухого листя, сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок. Забороняється також розводити багаття у вітряну погоду. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газопроводів.
Будьте пильними та обережними, дотримуйтесь правил пожежної безпеки.
Якщо вже так сталося, що невинне багаття переходить у неконтрольоване розповсюдження вогню у велику пожежу, одразу телефонуйте до Служби порятунку «101».
Також нагадуємо, що спалювання трави несе відповідальність!
У воєнний час спалювання трави можуть прирівняти до диверсії, що передбачає кримінальну відповідальність.
За самовільне спалювання сухостою громадянам загрожує від 3 060 до 6 120 гривень штрафу, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 гривень. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 гривень