Верховна Рада прийняла закон, що стосується адміністративно-територіального устрою України, відомий також як "дерадянізація"

Дата: 01.08.2023 08:30

Відповідно до цього закону:

•  усі населені пункти із чисельністю населення понад 10 000 жителів будуть зватися містами,
  •  населені пункти із чисельністю понад 5 000 жителів отримають статус селищ,
  •  усе інше буде вважатись селами.

28 липня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроект №8263, який передбачає дерадянізацію адміністративно-територіального устрою України. Тобто, це означає, що на території нашої держави більше не існуватимуть селища міського типу (смт), а також міста районного чи обласного значення.

ПРОПОНУЄТЬСЯ:

•  прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою;
  •  встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл;
  •  закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спростити процедури встановлення меж населених пунктів тощо.

ОСНОВНЕ:

• Містом вважатиметься населений пункт із компактною багатоповерховою забудовою та населенням не менше 10 тис. осіб.
  • Селищем вважатиметься населений пункт із садибною забудовою та населенням понад 5 тис. осіб.
  • Селом вважатиметься населений пункт із садибною забудовою та населенням менш як 5 тис. людей.

Возможно, это иллюстрация (текст)

Возможно, это графический образ (текст)