Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня

Дата: 27.08.2020 15:27

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.

Що змінюється для адаптивного карантину після 26.08?

Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки.

Заборонено:

• робота дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
  • проводити концерти, окрім організованих закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності.

Місцеві органи самоврядування отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи  обсервації, або порушують правила карантину.
Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 31 жовтня 2020 року.

Що є підставою для продовження чи скасування адаптивного карантину?

Регіональні комісії ТЕБ і НС можуть локально посилювати або послаблювати протиепідемічні обмеження.

Від 12 серпня змінюється підхід до визначення рівня захворюваності. Враховуватимуться 3 показники:

• заповненість ліжок у лікарнях;
  • рівень тестувань - не менше 24 тестів на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;
  • рівень нових захворювань не має перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення протягом 14 днів.

Кожні 7 днів комісія прийматиме рішення щодо рівня епідеміологічної небезпеки. Рішення про послаблення рівня небезпеки переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів (інкубаційний період хвороби).

Карта України з актуальними рівнями епідемічної небезпеки

Уряд рекомендує змінити графіки початку робочого дня

Це зменшить кількість людей, які перетинаються у години пік в громадському транспорті.
На місцевому рівні рішення щодо перенесення робочого часу ухвалюють обласні, районні державним адміністрації та Київська міська, разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання.

Органам місцевої виконавчої влади ті іншим держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, рекомендується забезпечити  гнучкий режим робочого часу, який, передбачає різні години початку і закінчення роботи для працівників. За можливості ввести дистанційну роботу.

Суб’єктам господарювання на період дії карантину також рекомендується підкоригувати робочий графік. Перенести початок робочого дня на 10 чи більш пізню годину суб’єктам господарювання, які працюють у:

• оптовій та роздрібній торгівлі;
  • ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • поштовій та кур’єрській діяльності;
  • тимчасовому розміщенні та організацією харчування;
  • страховій діяльності;
  • освіті;
  • наданні соціальної допомоги;
  • мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

На період дії карантину робочий день розпочинається:

- о 8 годині - в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- о 10 годині - в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України.

Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити чи скорегувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи.

Контроль та відповідальність

За порушення умов карантину передбачаються відповідні покарання.

• Штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тис грн) або арешт на 6 місяців
  • Обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби.
  • Позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб.

Не наражайте на небезпеку себе та близьких. Будьте здорові!