A A A K K K
для людей із порушенням зору
Циркунівська громада
Харківська область, Харківський район

ВР ПОСИЛИЛА ЗАХИСТ БЕЗДОМНИХ І ДОМАШНІХ ТВАРИН: ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ

Дата: 25.08.2021 11:29
Кількість переглядів: 179

ВР ПОСИЛИЛА ЗАХИСТ БЕЗДОМНИХ І ДОМАШНІХ ТВАРИН: ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ

На засіданні 15 липня Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)” (законопроєкт № 2351).

Документ встановлює низку заходів для посилення захисту домашніх та безпритульних тварин.

Зокрема, закон забороняє:

 • умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин;
 • нанесення побоїв, травм, отруєння тварин;
 • примушування до нападу одних тварин на інших, у тому числі під час тестування тварин;
 • використання тварин як мішені при навчанні стрільбі або у змаганнях зі стрільби;
 • бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;
 • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
 • завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення;
 • дресирувати тварин у спосіб, що заподіює шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану;
 • умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;
 • жебракування з тваринами;
 • залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини за температури повітря понад +20ºС та менш ніж +5ºС;
 • залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити щонайменше 10 метрів.

Не зможуть утримувати тварин:

 1. особи, на яких накладалося адміністративне стягнення або застосовувалися заходи впливу за вчинення правопорушення, пов’язаного з жорстоким поводженням з тваринами, – протягом року з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення чи застосування заходів впливу;
 2. особи, які притягалися до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, або були звільнені від кримінальної відповідальності та провадження у справі закрито за нереабілітуючими обставинами, або стосовно яких були застосовані примусові заходи медичного чи виховного характеру, – протягом 10 років із дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду, або рішенням про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття провадження у справі за нереабілітуючими обставинами, або рішенням про застосування, продовження, зміну примусових заходів медичного чи виховного характеру.

Також закон посилює адміністративну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами, погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, порушення правил утримання собак і котів та запроваджує можливість тимчасового вилучення тварин (у випадках жорсткого поводження з тваринами) поліцією до розгляду справи у суді.

Крім того, посилено кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами – передбачено обмеження волі на строк від одного до трьох років або позбавлення волі на строк від двох до трьох років із конфіскацією тварини.

 

Кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами наставатиме з 14 років. 

Згідно із законом, здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, має Національна поліція.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь