Увага!

Дата: 04.03.2019 12:59

Як захиститись від інфекційних захворювань, що передаються

водним шляхом.

Йде весна … І з настанням весняної відлиги зростає небезпека підняття рівня ґрунтових вод, та як наслідок, ймовірність виникнення повеней і паводків. У зв’язку з можливим підтопленням приватних домоволодінь, вигрібних ям, надвірних туалетів та колодязів для недопущення погіршення епідемічної ситуації та запобігання виникнення спалахів інфекційних захворювань, що передається водним шляхом повідомляємо, що питна вода незадовільної якості може бути фактором передачі ряду інфекційних хвороб, зокрема гострих кишкових інфекцій (дизентерії, холери, вірусного гепатиту А та інш.), в зв’язку з чим необхідно:

- використовувати для питних потреб кип’ячену воду або бутильовану воду промислового виробництва;

- не використовувати для питних потреб, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих та не перевірених джерел водопостачання;

- своєчасно проводити очищення приватних вигребів та надвірних туалетів;

- при появі перших ознак захворювань не займатись самолікуванням, а терміново звернутись до лікаря.

З метою запобігання забруднення питної води територію поблизу колодязя,  каптажу джерела чи  бювету треба  утримувати   в   чистоті   та   організовувати  відведення поверхневого стоку.

Єдиним способом оцінити якість та безпечність питної води – це проводити лабораторні дослідження атестованою лабораторією. Адже мікробне забруднення чи значна кількість певних хімічних домішок не змінюють суттєво органолептичних властивостей води (смак, запах, колір), а відповідно і не викликають підозри щодо її безпечності, але можуть негативно впливати на здоров’я людини.

Будьте впевненими у якості питної води, яку Ви споживаєте.

Харківське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби