Пенсійний фонд України

Дата: 16.02.2021 14:57

ВИМОГИ ДО СТАЖУ - 2021:

ЩО ВАРТО ЗНАТИ .

За нормами статті 26 Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років та за наявності необхідного страхового стажу.

Хто зможе вийти на песію в 60 :

Для того, щоб 2021-го стати пенсіонером у 60 років, потрібно мати щонайменше 28 років страхового стажу. Проте варто зважити, що наяв-ність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення відповідного віку і не залежить від наявності стажу на дату звернення за пенсією.

Кому доведеться працювати до 63 :

Тим українцям, які мають від 18 до 28 років страхового стажу, доведеться працювати до 63.

Коли право настане в 65 :

Особам, які мають від 15 до 18 років стажу, потрібно буде трудитися до 65 років.

Що робити …

Якщо необхідного стажу для виходу на пенсію не вистачає, можна запропонувати такі варіанти виходу із ситуації.

БАНАЛЬНИЙ – влаштуватися працювати офіційно, доки набудете право на пенсійну виплату.

ФІНАНСОВО ЗАТРАТНИЙ – докупити стаж. Проте варто знати: якщо купувати стаж у 60 років, тобто тоді, коли настане встановлений державою пенсійний вік, то вартість кожного місяця рахуватимуть за формулою : дві мінімальні зарплати, помножені на 22% із січня 2021-го це – 2640 грн.

Інша ситуація, якщо вам, наприклад, 55, пенсійний вік ще попереду, ви не працюєте й вам не вистачає пять років стажу. Тоді можна укласти договір про добровільну участь у системі загальнообовязкового державного соціального страхування й самому сплачувати внесок до Пенсійного фонду. Розмір такого внеску становитиме 22% від мінімальної зарплати. Із січня 2021-го це – 1320 грн.

Якщо ж на пенсію не заробили і купити стаж не можете, то варто спробувати оформити виплату як малозабезпеченим. Її оформляють за прикладом субсидій: якщо не робили вартісну покупку, якщо немає додаткового доходу, якщо немає членів сімї, котрі можуть допомагати, тощо. Відділ обслуговування гроомадян № 18

управління обслуговування громадян

Головного управління ПФУ в Харківській області